fbpx
Magnis ir karštos vasaros dienos: kodėl jo reikia?

Magnis ir karštos vasaros dienos: kodėl jo reikia?

Magnis ir karštos vasaros dienos: kodėl jo reikia? Aktyvus fizinis judėjimas yra būtinas stipriai imuninei sistemai ir gerai bendrai savijautai. Pradėjus sportuoti kūnui reikia daugiau energijos, maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Vasarą daugiau prakaituojant kartu su prakaitu pasišalina ir vienas svarbiausių mikroelementų – magnis.

Kangoo Jumps centre sportuojanti Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto lektorė Lina Gedrimė primena, kad vasarą magnis yra itin svarbus mikroelementas mūsų organizmui, nes jo dėka yra palaikoma apytaka ir nervų sistemos veikla. „Magnio turintys papildai padeda suaktyvinti įvairių rūšių fermentus, kurie reikalingi angliavandenių, lipidų, baltymų apytakai bei užtikrinant nervinius impulsus į raumenis“, – teigė L. Gedrimė.

Kangoo Jumps kardiotreniruotės

Kangoo Jumps treniruotės metu vidutiniškai sudeginama nuo 400 iki 1000 kalorijų. Intensyviai sportuojant skatinamas gausus kūno prakaitavimas, treniruotės metu efektyviai deginami kūno riebalai. Itin gausiai prakaituojant būtina atstatyti prarastus mikroelementus. Pasak L. Gedrimės, magnis yra gyvybiškai svarbus mikroelementas: nuovargis, kojas traukiantis mėšlungis, dirglumas, galvos svaigimas, dėmesio stoka, prasta nuotaika visa tai yra signalas, kad organizmui trūkta magnio.

„Magnio mūsų organizmas negamina, su maistu pakankamai gauti magnio taip pat yra sudėtinga. Todėl būtina nepamiršti papildomai vartoti magnio preparatus, kuriuos geriausiai organizmas pasisavina geriant vakarais. Būkime fiziškai aktyvūs, sveiki ir nepamirškime vakare išgerti magnio papildų“, – priminė L. Gedrimė.