fbpx
Kaip sekasi iniciatyvos „Klaipėdos Moterys Moterims“ dalyvėms?

Apie tai, kaip sekasi iniciatyvos „Klaipėdos Moterys Moterims“ dalyvėms

Kai 2020 metų rugsėjo 29 dieną paskelbus kvietimą registruotis į moteriško solidarumo iniciatyvą „Klaipėdos Moterys Moterims“ sulaukėme itin gausaus susidomėjimo – beveik 300 anketų bei iniciatyvą palaikančių moterų laiškų – idėjos sėkmė buvo neabejotina. Dažna registracijos anketą pildžiusi uostamiesčio gyventoja organizatorių klausė, kokiu būdu pavyko iš daugiau nei tris šimtus anketų pildžiusių moterų sąrašo atrinkti laimingųjų dešimtuką. Taip, šis procesas užtruko daugiau kaip dešimtį valandų, o pagrindinis kriterijus buvo motyvacija dalyvauti. „Su smalsumu skaitėme moterų atsakymus į registracijos formoje pateiktus klausimus, ypatingą dėmesį kreipėme į lūkesčius nurodančius atsakymus“, – kalbėjo viena iš iniciatyvos organizatorių fotografė Loreta Norvaišaitė.

Dabar paklausus iniciatyvos dalyvių, kokia buvo pagrindinė priežastis, paskatinusi jungtis prie šio projekto – ilgai laukti ir svajoti pokyčiai. Seniai galvoje kirbėjusi mintis apie sportą ir sveiką gyvenseną, ir naujas, bendrumu išsiskiriantis bei laiku ir vietoje pasirodęs projektas, buvo šių moterų pagrindinis postūmis suskubti pildyti anketą. Projekto dalyvė Vilma Bučmienė sako: „Anketą pildžiau su tokia viltimi nepasiduoti pagundai ir tinginiui, žinojau, kad viena savęs neįveiksiu“. Vilmai antrina ir ją papildo kita projekto dalyvė Sigita Talackienė: „Buvo smalsu išbandyti garsiuosius Kangoo Jumps batus ir treniruotes, ypatingai sužavėjo aprašyme siūlomo projekto kompleksiškumas“. Projekto organizatorės Brigitos Barkauskaitės teigimu, toks ir buvo jų tikslas – padėti moterims pajusti pasitikėjimą savimi, suprasti sveikos mitybos principus ir, pagerinusioms fizinę ir psichologinę savijautą, jaustis laimingoms.

Iniciatyvos bendraminčių pagalba

Taip pat vienas iš iniciatyvos pagrindinių tikslų buvo paskatinti moteris neatlygintinai dalytis gerumu ir savo gabumais. Organizatorės, rodydamos pavyzdį ir kviesdamos jungtis į projektą „Klaipėdos Moterys Moterims“, siekė ne tik projekto dalyves, bet ir kitas uostamiesčio moteris įkvėpti kurti, atskleisti kūrybiškumą. Vos įsibėgėjus projektui sulaukta skambučio iš juoko jogos trenerės, koučingo specialistės, neuroedukatorės Kristinos Laučienės. „Kristina net atvyko į pajūrį su mumis pasimatyti ir, jaukiai paplepėjusios prie arbatos puodelio, nusprendėme, kad ji suteiks nemokamas konsultacijas visoms iniciatyvos dalyvėms“, – pasakojo Kangoo Jumps instruktorė Brigita Barkauskaitė. Įsibėgėjus projektui Kristina individualiai bendravo su kiekviena projekto dalyve ir kvietė pažinti tikrąją save – atsiskleisti, suprasti savo poreikius ir tikslus.

Dėl sudėtingos Covid-19 plitimo situacijos atitėdas susitikimas su profesionalia vizažiste Simona Kniūkšte: pradiniame idėjos įgyvendinimo plane buvo numatyta praktinė makiažo pamoka ir kitos veiklos. Simona noriai įsitraukė į iniciatyvą, planuota pakviesti projekto dalyves į grožio studiją „Queen“, sukurti jaukią aplinką ir suteikti moterims žinių apie profesionalaus ir nesudėtingo makiažo atlikimą.

Pirmasis susitikimas

Barkauskaitė pasakoja, kaip, iniciatyvai startavus spalio 3 dieną Kangoo Jumps centre, kviesta moteris dalyvauti menininkės Loretos Norvaišaitės organizuotoje fotosesijoje: „Pirmojo susitikimo metu moterys įsiamžino prieš Loretos objektyvą, buvo supažindintos su Kangoo Jumps treniruočių eiga, pasimatavo Kangoo Jumps batus ir drąsiu žingsniu žengė ant kūno masės analizę matuojančių svarstyklių“. V. Bučmienė pasakoja, kad „pirmojo susitikimo metu ypač šokiravo KMI ir visi kiti tie smulkūs skaičiukai – tai lyg patvirtinimas, kad metas susiimti”.

Klaipėdos valstybinės kolegijos dėstytoja, dietistė Aušra Šunokaitė išsamiai pristatė analizės rodiklių reikšmes, aptarė su iniciatyvos dalyvėmis siektinus rezultatus ir sveikos mitybos planų sudarymo būtinumą. A. Šunokaitė, kartu su kolegijos studentais, nedelsiant pasiskirstė darbais ir ėmėsi bendrauti su dalyvėmis. „Pirmiausia svarbu pažinti žmogų, o tuomet galima jam pasiūlyti tinkamą mitybos planą“, – pasakojo Aušra. Dietistė, paklausta apie tai, kodėl įsitraukė į šią iniciatyvą, atsakė: „Ši iniciatyva yra itin reikšminga ir naudinga. Jauni dietistai turi galimybę prisiimti atsakomybę už savo pareigas ir išmėginti save individualioje, ne artimųjų aplinkos, srityje. Tuo pačiu tai didžiulė nauda moterims, nes bendravimas vyksta individualiai, tad moterys gali nebijodamos klausti“.

Kai iniciatyva įsibėgėjo

Tik susipažinusios, spalio 6 dieną, pradėjome intensyvių Kangoo Jumps treniruočių maratoną. Iniciatyvos „Klaipėdos Moterys Moterims“ dalyvėms ši sporto sritis buvo naujiena. Nedrąsiu žingsniu, besižvalgydamos viena į kitą, moterys avėsi batus ir ruošėsi pirmajai treniruotei. Dabar, paklaustos, kas pasikeitė nuo tada, kai pradėjo sportuoti Kangoo Jumps treniruotėse, moterys vieningai atsakė – atsirado daugiau energijos, noras prižiūrėti savo mitybą, pagerėjo bendra savijauta. Moterys neslepia, jog būtent ši sporto šaka apvertė jų požiūrį į sportą 180° laipsnių kampu.

Iniciatyvos dalyvės prisipažino, kad labiausiai joms patinka draugiškas kolektyvas. Visos ten atėjo vedinos to paties tikslo, dėl to sutaria ir viena kitą palaiko. Tiesa, ne viena dalyvė minėjo instruktorę B. Barkauskaitę ir net pavadino ją tikra energijos „bomba“, sugebančia nuolat motyvuoti ir pralinksminti. Paklausus iniciatyvos moterų apie dalyvavimą treniruotėse, Aistė Lukerevičienė pasakojo, kad niekada negalvojo, kad jai pavyks atsistoti ant Kangoo Jumps batų, o treniruotėse gauti tiek daug įkvėpimo. Moteris sako: „Namie neapleidau sporto ir mitybos. Šią dieną esu numetusi -14 kilogramų, esu labai laiminga“.

Mitybos planų sudarymas

Pradėjus lankyti treniruotes su iniciatyvos dalyvėmis nuolat bendravo Klaipėdos valstybinės kolegijos būsimieji dietistai, kurie, padedami kolegijos dėstytojos dietistės Aušros Šunokaitės, sudarė tinkamus mitybos planus, konsultavo projekto dalyves ir padėjo siekti užsibrėžtų tikslų. Vienas iš dažniausiai pasitaikiusių tikslų – noras atsikratyti likusių kilogramų po nėštumo. Anot projekto dalyvės Erikos Jaraminės, nėštumo metu priaugus papildomiems 26 kilogramams  dingo pasitikėjimas ir moteriškumas – atsirado kompleksų. „Esu dėkinga sąmoningumui, kurio dėka aš prabudau. Ir šiai dienai, kai mano vidus gyja, aš esu labai laiminga, kad dalyvauju projekte „Klaipėdos moterys moterims“, nes jaučiu visa širdimi, kad tai didelių dalykų pradžia“, sako Erika.

Būsimiems dietistams paliko įspūdį nuoširdus moterų bendravimas, todėl stengtasi kuo atidžiau įsiklausyti į dalyvių poreikius ir sudaryti tinkamą valgiaraštį. „Tarp projekto dalyvių netikėtai sulaukėme nuostabaus džiaugsmo – nėštumo – tad studentams teko dar didesnis iššūkis: sudaryti planą besilaukiančiai moteriai“, – pasakojo A. Šunokaitė.

Covid-19 ir rėmėjai

Šiandien, Lietuvą užklupus visuotinei pandemijai ir uždarius sveikatingumo centrus, jaučiamas itin stiprus gyventojų psichologinis ir fizinis nuovargis. Paklausus projekto dalyvių apie mitybą ir sportą karantino sąlygomis, jos niūria nuotaika kalba, jog vis nekantrauja, kada galės sugrįžti į įprastą ritmą. Iniciatyvos dalyvės Victoria Ward teigimu, įsisiautėjęs karantinas išmušė visą rutiną, „maisto atžvilgiu būna visko, šiuo metu labai trūksta greito treniruočių ritmo, pasiilgtų gerų emocijų iš treniruočių“.

Anot Indrės Daunoravičiūtės, „buvo gera, kai treniruotėse jausdavau vien teigiamas emocijas ir paskatinimus, dar iniciatyvos rėmėjų dovanos visada sukeldavo malonias emocijas – nuostabaus skonio saldainiai ir kava iš „Pėdos Smėly“, gertuvė vandeniui ir „Formosa Bubble Tea“, praverčianti ir treniruočių metu, o dar rankų darbo vardinės dovanėlės ir „Samana Samana“ – fantastika! Viena iš iniciatyvos organizatorių, fotografė Loreta Norvaišaitė, paklausta apie rėmėjų pritraukimą nusišypsojo ir teigė, kad, „kaip ir manėme, moterys moteris noriai palaiko – dovanos kurias gavome – iš verslo moterų. Ypatingai norime padėkoti moterims, prisijungusioms prie iniciatyvos, rėmėjams – už pagalbą ir motyvacijos kėlimą, bendramintėms – už gerus norus ir bendradarbiavimą.