fbpx
Šokliukai susitiko Kangoo Jumps festivalyje „Joniškis 2023“

Kangoo Jumps šokliukai susitiko Kangoo Jumps festivalyje „Joniškis 2023“. Saulėtą pavasario popietę vieni atėjo vedami smalsumo, o kiti – noro palaikyti savo kraštiečius. „Mano mama priklauso Joniškio „Kangoo Jumps“ klubui. Iš jos ir sužinojau apie šį festivalį. Kartu su jaunesniu broliu atėjome palaikyti ją ir visą Joniškio komandą“, – pasakojo Kauno kolegijos studentė Beatričė. Nuo pat ankstaus ryto visas miesto centras aidėjo ritmingos muzikos garsais – miestelio ramybę išsklaidė triukšmingas lyg žaibo griaustinis „Kangoo Jumps“ festivalis „Joniškis 2023“. Jau antrąjį kartą organizuojamas renginys sulaukė ne tik daug žiūrovų, bet ir dalyvių. Šiais metais atvyko kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų: Šiaulių, Kėdainių ir Klaipėdos.

Kangoo Jumps šokliukai susitiko Kangoo Jumps festivalyje „Joniškis 2023“. Įspūdingi pasirodymai

„Nebūna sporto be gero apšilimo“, – tvirtai konstatavo renginio vedėja Violeta Tuomaitė. Po šių žodžių festivalio programą atidarė toli gražu ne lengvas apšilimas, po kurio net vienoje vietoje nenustygstančioms šokliuotojoms prireikė kelių minučių atokvėpio. Apšilimą vedė Šiaulių klubo Kangoo Jumps instrktorės Dovilė Jankauskienė ir Kristina Jogminienė.

Po pakankamai sudėtingų pratimų ir jų junginių demonstravimo šiaulietės pasiliko stovėti ant scenos, tačiau ilgai netrukus prie jų prisistatė ir likusios Šiaulių kolektyvo narės. „Pernai mūsų kolektyvui nepavyko sudalyvauti šiame festivalyje, bet šiemet su didžiuliu malonumu prisijungėme. Buvimas šio renginio dalimi mums reiškia laisvę, gerą nuotaiką, sveiką jaudulį, kolektyvo darną, vienybę ir draugystę su kitų miestų kolektyvais“, – džiaugsmo neslėpė Šiaulių klubo intruktorė D. Jankauskienė.

Šiame festivalyje kartu su šiaulietėmis debiutavo ir Joniškio klubo jaunųjų merginų kolektyvas, vadovaujamas Aušros Pavelkienės. Pasak jų vadovės, merginos prieš pasirodymą vis kartojo, kad labai bijo suklysti, tačiau didelis žiūrovų palaikymas ir linksmas šokis padėjo šokliukėms įveikti scenos baimę.

Su jauduliu kovojo ne tik joniškietės, bet ir Kėdainių klubo narės. „Būdama namuose jaučiau stresą, bet, kai atvažiavau čia, jo nebeliko, – kalbėjo festivalio dalyvė Enrika ir pridūrė: Tai toks užsiėmimas, kuris tave tarsi užkrečia. Jei nelankai, tai tu tikrai užsimanysi lankyti vėl. Kadangi mano svajonė – tapti sportinių šokių mokytoja, ši sporto šaka, kaip ir sportiniai šokiai, yra mano mylimiausia veikla.“ Merginų grupė iš Kėdainių pademonstravo šiame renginyje dar nematytus akrobatinius triukus.

Festivalyje jau antrus metus dalyvaujanti Klaipėdos komanda su nekantrumu laukė šios šventės ir šiemet. „Šio renginio atmosfera, kai visi susirenkame kartu, yra fantastiška. Aš visada sakau, kad „Kangoo Jumps“ bendruomenė – viena šeima, kuri susivienija ir kartu linksmai ir turiningai leidžia laisvalaikį”, – sakė „Kangoo Jumps Lietuva” atstovė. Iš saulėtojo pajūrio atvykusios merginos žiūrovams spinduliavo pozityvias emocijas bei pasižymėjo nepriekaištingu grakštumu.

Joniškio moterų klubas išsiskyrė rekordiniu narių skaičiumi

Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais Joniškio moterų klubas išsiskyrė rekordiniu narių skaičiumi – jų buvo maždaug 30. Festivalio šeimininkės scenoje atliko 3 nuotaikingus šokius, joms nuovargio jausmas – svetimas. „Po pasirodymo jaučiuosi energinga, nepavargus. Toks jausmas, kad išėjau į sceną pasilinksminti, – šyptelėjo festivalio dalyvė Laura, kuri tik prieš metus prisijungė prie Joniškio moterų grupės – Kadangi šiuo metu dirbu sėdimą darbą, man ši veikla tokia gera iškrova. Po „Kangoo Jumps“ treniruotės jaučiuosi dar labiau pailsėjusi nei prieš ją.“

Geras emocijas nešančio renginio pabaigoje Šiaulių klubo instruktorė D. Jankauskienė kvietė visus norinčius – tiek dalyvius, tiek žiūrovus – prisijungti prie masinio šokio, kuris kėlė iššūkį ne tik žiūrovams, kurie strikinėjo be spyruokliuojančių batų, bet ir patyrusioms šokliuotojoms. Šis „Kangoo Jumps“ bendruomenę vienijantis numeris vainikavo festivalio „Joniškis 2023“ pabaigą. Neišdrįsę prisijungti prie šokio miestiečiai noriai fotografavo, filmavo šokliukes bei džiaugėsi įspūdingu ir unikaliu reginiu. Juk ne kiekvieną dieną gali išvysti, kaip įvairaus amžiaus moterys vienu ritmu šokinėja ant spyruokliuojančių batų platformų. „Ši veikla yra vienijanti, smagi ir universali. Ja gali užsiimti tiek vaikai, tiek senjorai. Mano pačios klube sportuoja 62-iejų metų moterys, kurioms puikiai sekasi“, – dalinosi Šiaulių Kangoo Jumps intruktorė K. Jogminienė.

Visi kolektyvai festivalyje buvo apdovanoti Joniškio sporto centro ir „Kangoo Jumps“ klubo įrėmintomis padėkomis ir stiklinėmis statulėlėmis. Jas įteikė Joniškio sporto centro direktorius Tomas Aleknavičius.

 Konkursai renginio metu

„Kangoo Jumps“ festivalio organizatoriai paruošė naujovių: tarpuose tarp pasirodymų buvo surengti net 2 konkursai. Jų metu dalyvės turėjo galimybę išbandyti savo fizines jėgas ir ištvermę. Nugalėtojų laukė prizai kaip kuprinė ar dovanų kuponas.

Visi į festivalį atvykę skirtingų miestų klubai turėjo išrinkti po 2 nares, kurios žaidimo formos užduotyse atstovavo savo komandai. Pirmasis dalyvėms mestas iššūkis buvo kiek įmanoma ilgiau daromi pritūpimai. Juos klubų atstovės turėjo atlikti taisyklingai, vienodu tempu ir, svarbiausia, be poilsio. Tai suteikė azarto ne tik šventės dalyvėms, kurios pribėgusios prie scenos palaikė savo komandos nares, bet ir žiūrovams.

Atrasti savanores antrajam konkursui buvo ganėtinai sudėtinga: po pirmojo išbandymo didžioji dalis dalyvių išsigando. Dėl to prireikė šiek tiek laiko, kol atsirado norinčiųjų išbandyti savo jėgas. Šįkart užduočiai atlikti prireikė jogos kilimėlių, kadangi dalyvės su šokinėjimo batais turėjo kuo ilgiau išlaikyti statišką „lentos“ poziciją. „Kokios gražios, patogios ir stiprios lentos. Gal norite kas nors prisėsti?“ – humoro jausmo neprarado renginio vedėja V. Tuomaitė. Pasiekus penktąją minutę savanorės prarado stabilumą, tačiau vis vien atkakliai stengėsi išsilaikyti. Nuaglėtojos laikas – 9 minutės ir 28 sekundės. Pasak Joniškio sporto centro metodininkės Itos Mendelienės, renginio organizatoriai nesitikėjo tokio gero rezultato.

Ekskursija į išskirtinį muziejų Lietuvoje

Po oficialios renginio dalies Joniškyje dalyvių laukė privati ekskursija į vienintelį krepšinio muziejų visoje Lietuvoje. Jo įkūrėjas Leonas Karaliūnas visai „Kangoo Jumps“ bendruomenei įdomiai papasakojo Lietuvos krepšinio istoriją ir pristatė muziejuje esančius istorinius eksponatus. Šventės dalyviai turėjo išskirtinę galimybę nusifotografuoti su legendinio Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio sportiniais batais bei savo rankomis pačiupinėti Lietuvos krepšinio rinktinės iškovotus medalius. 2009-aisiais metais pirmą kartą duris atvėręs krepšinio muziejus daugumai festivalio dalyvių paliko didelį įspūdį. Daug ką nustebino faktas, kad tokiame mažame miestelyje kaip Joniškis veikia toks unikalus muziejus.

 

Autorė Ugnė Martinaitytė

Nuotr. Joniškio sporto centras